Pašlaik lasāt ...
Jaunumi, Latvijā

Pirmais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

Sākusies reģistrēšanās pirmajam Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumam

No šodienas, 18.februāra, mājas lapā www.ieguldilatvija.lv sākusies dalībnieku oficiālā reģistrēšanās pirmajam Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumam, kas notiks Rīgā no 2013. gada 2. līdz 4. jūlijam. Forumu organizē Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija (ĀM).

Mājas lapā www.ieguldilatvija.lv latviešu un angļu valodā pieejama foruma darba kārtība, informācija par foruma norises vietu, runātājiem, organizatoriem un sadarbības partneriem. Foruma mājas lapa kalpo arī par platformu dalības reģistrēšanai pasākumā, turklāt pēc plašāka dalībnieku loka pieteikšanās tiks aktivizēta arī šīs interneta vietnes sadaļa „Kontaktbirža”, kurā foruma interesentiem tikties virtuāli sadarbības aizsākšanai.

Mājas lapā atrodama informācija arī par to, kā kļūt par foruma atbalstītājiem.

Foruma mērķis ir Latvijas ekonomiskās izaugsmes veicināšanas nolūkā stiprināt sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem latviešiem Latvijā un pasaulē, un veicināt inovāciju, finanšu investīciju un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai, kā arī ārvalstu investīcijām pievilcīgas un godīgas uzņēmējdarbības un tiesiskās vides izveidi mūsu valstī.

Forums notiks XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā, kad Latvijā tradicionāli ierodas daudz latviešu no visas pasaules. Izmantojot šo apstākli, foruma organizatori piedāvā ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešu profesionāļiem, kuri darbojas uzņēmējdarbības, pētniecības, ekonomikas, finanšu u.c. ar uzņēmējdarbību saistītās jomās, iespēju foruma ietvaros satikties ar pašmāju uzņēmējiem, Latvijas valsts pārvaldes, pētniecības un izglītības institūciju pārstāvjiem.

Foruma priekšvakarā, 2.jūlijā, plānotas iepazīšanās vakariņas ar uzrunu foruma starptautiskajiem dalībniekiem un sponsoriem. Savukārt 3. jūlija programmā plānotas diskusijas par Latvijas vietu globālajā pasaulē, Latvijas uzņēmējdarbības vidi, eksportspējīgajām nozarēm, inovācijām un investīcijām. Šajās diskusijās plānota Latvijas amatpersonu, goda konsulu, dažādu pasaules valstu latviešu uzņēmēju un profesionāļu līdzdalība. 4.jūlijā plānotas individuālas ārzemju latviešu uzņēmēju un profesionāļu vizītes Latvijas uzņēmumos, izglītības un pētniecības iestādēs, kā arī ieinteresēto nozaru pārstāvju tikšanās.

Foruma plānošana notiek sadarbībā ar Latvijas Republikas Ekonomikas un Kultūras ministrijām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Universitāti, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā un fondu “Laimes Zeme”.

PBLA ir ārzemju latviešu centrālo organizāciju augstākā pārstāvība. Organizācijas virsmērķis ir apvienot visus latviešus darbā par Latvijas brīvību un valsts neatkarību, veicinot latviešu tautas uzplaukumu neatkarīgā, demokrātiskā, kulturāli un saimnieciski attīstītā Latvijā, un organizētas, ietekmīgas un vitālas latviešu kopienas uzturēšanu ārzemēs; sekmēt latviešu tautas vienotību pasaulē.

LTRK ir nevalstiska, politiski neitrāla, brīvprātīga visu Latvijas teritoriju aptveroša dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus. LTRK pārstāv 1 002 uzņēmumus, kas darbojas visās tautsaimniecības nozarēs. LTRK ir arī viena no vecākajām Latvijas sabiedriskajām organizācijām – tā ir uzņēmēju balss kopš 1934.gada!

Ar cieņu,

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma
Rīcības komiteja

Advertisements

Discussion

Comments are closed.

Ziedot

Tuvākie sarīkojumi

  • Ancient Bonfire Night August 25, 2018 at 6:00 PM – 8:00 PM What is The Night of Ancient Bonfires? The Baltic communties of the Bay Area will be joining our friends and families back home who will be lighting bonfires along the Baltic Sea on this day. We will light a bonfire on the Ocean Beach in San Francisco. The Baltic Sea is a link between our…
  • Diskusija par Saeimas vēlēšanām September 16, 2018 at 1:00 PM – 3:00 PM
  • Sanfrancisko Jaunā teātra izrāde "Sprīdītis?" September 30, 2018 425 Hoffman AvenSan Francisco, CA, United States
  • 13.Saeimas vēlēšanas October 6, 2018 at 7:00 AM – 8:00 PM
Advertisements