Pašlaik lasāt ...
Jaunumi

Šo svētdien, 23. aprīlī 4pm – grupas Credo koncerts

Latviešu poproka mūzikas leģenda grupa “Credo” viesosies Sanfrancisko svētdienā, 23.aprīlī 4pm

Grupa “Credo” dzimusi Latvijas Rietumkrastā – vēju un dzintara pilsētā Liepājā, kas izsenis pazīstama ar savu brīvdomīgo un dumpīgo garu un “dullajiem” Liepājas mūziķiem. Grupa dibināta 1974. gadā un stagnācijas un pelēcības māktajā Padomju Latvijā zibens ātrumā kļuva par pirmā lieluma pop-roka zvaigznēm. Pirmajos darbības gados ansambļa repertuārā pamatā bija pašu “Credo” mūziķu sacerētas dziesmas, bet 1978. gadā sākās sadarbība ar Raimondu Paulu un līdz ar to arī straujš augšupceļš uz mūsu popmūzikas Olimpa virsotni. 80. gadu sākumā grupa kļuva par populārāko koncertējošo grupu Latvijā. Tolaik cilvēki pat naktīs stāvēja rindā pēc koncertu biļetēm kaut arī “Credo” spēlēja līdz pat vienpadsmit koncertiem nedēļā. Grupas “Credo” autors un dibinātājs bija dziedātājs, ģitārists un komponists Valdis Skujiņš, bet blakus viņam vienmēr ir bijuši cilvēki, kas “Credo” leģendu padarīja par realitāti – Guntis Veits, Aivars Vīksna, Aldis Langbaums, Armands Alksnis un vēl apmēram 30 citi grupas “Credo” dalībnieki, kas šo muzikālo apvienību dažādos laikos saukuši par savu.

“Credo” populārākie hiti ir un paliek: “Lido”, “Meitene ar kallu ziediem”, “Rozīt’ mana nātru dārzā”, “Neko nevar skaidri zināt”, “Kad es tev ienācu prātā”, “Ko tu dungo savā kabatā” un citas neskaitāmus atskaņojumus piedzīvojušas dziesmas. 80. gados grupa aktīvi koncertē arī ārpus Latvijas, pie kam ne tikai Baltijā un Eiropā, bet arī Āfrikā (Kongo) un Vjetnamā.

Tomēr ap 1985. gadu grupa, sasniegusi popularitātes virsotni, lēnām sāk norietēt. 1986. gadā tiek izlaists pēdējais grupas hits “Lido”, bet 90. gadu sākumā grupa praktiski jau ir izirusi.

Grupas atdzimšana notiek 1997. gadā, kad tā uzsāk aktīvu koncertdarbību, un atsevišķos koncertos piedalās arī Raimonds Pauls. Kopš tā laika “Credo” vadībā ir dziedātājs un ģitārists Guntis Veits, pamatsastāvā visu laiku bijis arī Aivars Vīksna, bet 2001. gadā pievienojies Gundars Lintiņš un 2013. gadā – Guntars Endzelis. Grupa regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās. 2014. gadā “Credo” ar lielu koncertu nosvinēja savu 40 gadu jubileju Liepājā, bet, tāpat kā mūzika nekad nevar novecot, tā arī “Credo” – jauneklīgs, spirgts un daudzsološs – gaidāms koncertā Sanfrancisko 23. aprīlī.

Publikai labāk uzvilkt “dancojamās kurpes”, jo pie “Credo” mūzikas kājas pašas cilājas ritmā līdzi un labs garastāvoklis un smaids ir nodrošināti. Tie, kas pazīst “Credo”, dziedās līdzi: “Pa septiņiem vārtiem var ienākt, Var ienākt cilvēkā prieks!”

Tie, kas dziesmu vārdus nezina, nāciet iepazīties, jo latviešu roka leģenda “Credo” ir klāt!

(T.Zoldnere. Ziņa publicēta ZK Apskats 2017.g.aprīļa numurā).
Šai saitē var noklausīties vairākas Credo dziesmas: https://www.youtube.com/playlist?list=PLoeU0Lld5w7z-bk1f_BjaS3FcZn2cVcc8

Advertisements

Discussion

Comments are closed.

Ziedot

Tuvākie sarīkojumi

  • Golden State Warriors vs. New York Knicks January 23, 2018 at 7:30 PM – 9:30 PM Oracle Arenan7000 Coliseum Way, Oakland, CA 94621-1917, United States Latvian community members attend the game
  • ZKLB valdes sēde January 24, 2018 at 7:00 PM – 9:00 PM 425 Hoffman Ave, San Francisco
  • ZKLB biedru pilnsapulce February 25, 2018 at 1:00 PM – 3:00 PM 425 Hoffman AvenSan Francisco, CA, United States
  • Imanta Dimanta koncerts March 11, 2018 at 1:00 PM – 3:00 PM