Teātris

Sanfrancisko izsenis ir bijusi latviešu teātriem bagāta vieta. Pirmā apzinātā latviešu teātra izrāde notika jau 1914. gadā. Laikam ejot, aktīvi darbojušies vairāki teātra ansambļi.

Šodien Sanfrancisko apkaimē darbojas divas teātra trupas. Par iespējām iesaistīties teātra darbībā lūdzam sazināties ar režisoriem.

“mazais teātris sanfrancisko”

“mazais teātris sanfrancisko” savu darbību uzsāka 1966. gadā un 50 gadus darbojās režisora un aktiera Laimoņa Siliņa vadībā.

Savā 50 gadu ilgajā darbības laikā “mazais teātris sanfrancisko” ir uzvedis vairāk kā 40 lugu iestudējumus. Jau kopš pirmsākumiem teātris ir veicinājis sadarbību ar Latvijas teātriem un ar izrādēm apceļojis 3 kontinentus.

2014./2015. gada sezonā teātris izrādīja lugu “Žilbinoši” Sanfrancisko, Losandželosā un Sietlā. Recenzija par Sietlas izrādi laikrakstā “Latvietis”. 

2015./2016. gada sezona bija 50. jubilejas gads mazajam teātrim un tika uzvesta M.Zīverta luga “Nauda”. Ar šo izrādi mazais teātris oficiāli noslēdza savu darbību.

Saziņai: Režisors Laimonis Siliņš | laibrisi@comcast.net

Sanfrancisko Jaunais teātris

Sanfrancisko Jaunais teātris (agrāk Teātra darbnīca) darbību uzsākusi pirms vairākiem gadiem, un teātra trupa katru gadu skatītājus iepriecina ar jaunu izrādi.

Izrādes “Karalis Līrs nabagmājā” recenzija “ZK Apskats” 2013. gada aprīļa nr. 22. lpp.

2015. gada 25. aprīlī teātris uzveda  izrādi “No saldenās pudeles”.

2017. gada pavasarī teātris Sanfrancisko un Losandželosā izrādīja lugu “Emīls un Berlīnes zēni”.  Ar šo izrādi teātris viesojās arī Baltimoras Dziesmu svētkos.

2018. gada 30. septembrī teātris izrādīja lugu “Sprīdītis?” Sanfrancisko, ar viesizrādēm viesojās arī Bostonā un Vašingtonā.

Saziņai: Režisore Māra Lewis | mara.martinskis@comcast.net

Teātra Facebook lapa: https://www.facebook.com/SFJaunaisTeatris/

Advertisements

Comments are closed.

Donate

Upcoming Events

  • The Night of Ancient Lights August 31, 2019 at 7:00 PM – 9:00 PM What is The Night of Ancient Bonfires? The Baltic communties of the Bay Area will be joining our friends and families back home who will be lighting bonfires along the Baltic Sea on this day. We will light a bonfire on the Ocean Beach in San Francisco. The Baltic Sea is a link between our…
  • Sanfrancisko Jaunā teātra izrāde "Sprīdītis?" October 6, 2019 425 Hoffman AvenSan Francisco, CA, United States
  • Baltic Christmas Fair December 7, 2019 at 10:00 AM – 4:00 PM 425 Hoffman AvenSan Francisco CA 94114
Advertisements